ZAUFANIE
SŁUŻBA 24/7
DOŚWIADCZENIE

Obóz strażacki

W dniach 07.07.2022 – 09.07.2022 na terenie Hali Łabowskiej, nasza jednostka Straży Pożarnej zorganizowała oboz wędrowny „Młodzież w strukturach OSP”. W obozie uczestniczyli: OSP ŁABOWA, OSP CZACZÓW, OSP GŁĘBOKIE, OSP PODRZECZE, OSP GORZÓW ŚLĄSKI, OSP OSIEDLE POZNAŃSKIE. Łącznie 86 osób, ktore dotarły na oboz pokonując trasę nr 1. Szczawnik – Wierchomla – Hala Łabowska lub nr 2, Głębokie – Cyrla – Hala Łabowska. Tematem przewodnim obozu było prowadzeń działań ratowniczych i poszukiwawczych w trudnym terenie. Szkolenia prowadzone były przez:Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratukowe Grupę Poszukiwawcza funkcjonująca przy JRG nr 2 KM PSP Nowy Sącz Pana Marka Pakosza, specjalistę w zakresie szkolenia psow obronnych Pana Nosala, lesniczego nadleśnictwa nawojowa.Sponsorami obozu byli:Małopolska, Gmina Łabowa, Piwniczanka, Koral, Lasy Państwowe, OSP Głębokie, Gmina Podegrodzie, X-BUD Handel, Dromader & Dromader Junior, J.M. Rogorz Ubezpieczenia. Fotorelacja z obozu przygotowana została przez Kacpra Cyconia. W czasie obozu rozgrywana była rywalizacja o Puchar obozu. MDP Łabowa, mimo zdobycia największej liczby punktów, jako gospodarze wydarzenia, zrzekli się udziału w walce o Puchar. Puchar zdobyty został przez MDP Podrzecze, którym serdecznie gratulujemy.

„Gdzie jesteś Czerwony Kapturku?”

„Gdzie jesteś Czerwony Kapturku”
czyli film edukacyjny dla dzieci zrealizowany przez Ochotniczą Straż Pożarna w Łabowej.
„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Powiatu Nowosądeckiego”

Serdecznie dziękujemy za pomoc wszystkim służbom, które wzięły udział w projekcie:
OSP KSRG Kamianna
OSP Nowa Wieś
OSP Łosie
OSP Nawojowa
MDP Łabowa
Grupa Krynicka GOPR
Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu
KM PSP Nowy Sącz – JRG 2
Klub Seniora „Zgrana Paka” z Łabowej

Konkurs plastyczny pn. „Bezpiecznie w mojej bajce”

Dnia 24 czerwca w naszej jednostce odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w składzie:
– Przewodniczący: Marta Słaby
– Sekretarz: Joanna Sołtys
– Członek: Tomasz Lach
która w ramach konkursu plastycznego „Bezpiecznie w mojej bajce” wyłoniła zwycięzców:
Kategoria 3-5 lat
Miejsce I – Szymon Szczygieł
Miejsce II – Milena Ormanty
Miejsce III – Szymon Otrębski
Wyróżnienie – Tadeusz Legutko
Kategoria „0”
Miejsce I – Aleksandra Zontek
Miejsce II – Oliwia Głowacka
Miejsce III – Zuzanna i Mikołaj Zaczyk
Wyróżnienie – Przemysław Szkaradek
Kategoria klas 1-3
Miejsce I – Maja Cycoń
Miejsce II – Nadia Winkler
Miejsce III – Barbara Mazur
Wyróżnienie – Milena Zaczyk
Kategoria klas 4-8
Miejsce I – Małgorzata Mikulska
Miejsce II – Dawid i Igor Szczepaniec
Miejsce III – Piotr Brzęk
Wyróżnienie – Magdalena Wójtowicz

W ramach konkursu zostało dostarczone 91 prac niestety z powodu oddania prac po terminie zakwalifikowanych zostało jedynie 60 prac.

Nagrody zostały przekazane zwycięzcom za pośrednictwem szkół, do których uczęszczają.

Realizacja konkursu oraz zakup nagród był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.

Konkurs został zrealizowany w ramach projektu pn: „Wykorzystanie narzędzi technologii informacyjnej w zakresie szerzenia profilaktyki bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej”

Nowy Samochód dla OSP Łabowa

Samochód został zakupiony dzięki dofinansowaniu z Województwa Małopolskiego. Przekazanie samochodu odbyło się w remizie OSP Łabowa, Prezes Wojciech Mąka odebrał kluczyki do nowego samochodu od Pani Wójt Marty Słaby.

Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie w mojej bajce”

Jak co roku, Ochotnicza Straż Pożarna w Łabowej, w ramach swojej działalności edukacyjnej i profilaktycznej, ogłasza konkurs plastyczny. Hasło przewodnie tegorocznego konkursu to „Bezpiecznie w mojej bajce”. Konkurs organizowany jest dzięki pozyskaniu przez Łabowską jednostkę OSP środków finansowych, w ramach realizacji zadania publicznego „Wykorzystanie narzędzi technologii informacyjnej w zakresie szerzenia profilaktyki bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej”, które zostały pozyskane z Województwa Małopolskiego.

Poniżej do pobrania szczegółowe informacje:

Stop Pożarom Traw!

Art. 131 – Kto wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy, pasy przydrożne, szlaki kolejowe, trzcinowiska lub szuwary – podlega karze aresztu lub grzywny.