Obóz strażacki

W dniach 07.07.2022 – 09.07.2022 na terenie Hali Łabowskiej, nasza jednostka Straży Pożarnej zorganizowała oboz wędrowny „Młodzież w strukturach OSP”. W obozie uczestniczyli: OSP ŁABOWA, OSP CZACZÓW, OSP GŁĘBOKIE, OSP PODRZECZE, OSP GORZÓW ŚLĄSKI, OSP OSIEDLE POZNAŃSKIE. Łącznie 86 osób, ktore dotarły na oboz pokonując trasę nr 1. Szczawnik – Wierchomla – Hala Łabowska lub nr 2, Głębokie – Cyrla – Hala Łabowska. Tematem przewodnim obozu było prowadzeń działań ratowniczych i poszukiwawczych w trudnym terenie. Szkolenia prowadzone były przez:Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratukowe Grupę Poszukiwawcza funkcjonująca przy JRG nr 2 KM PSP Nowy Sącz Pana Marka Pakosza, specjalistę w zakresie szkolenia psow obronnych Pana Nosala, lesniczego nadleśnictwa nawojowa.Sponsorami obozu byli:Małopolska, Gmina Łabowa, Piwniczanka, Koral, Lasy Państwowe, OSP Głębokie, Gmina Podegrodzie, X-BUD Handel, Dromader & Dromader Junior, J.M. Rogorz Ubezpieczenia. Fotorelacja z obozu przygotowana została przez Kacpra Cyconia. W czasie obozu rozgrywana była rywalizacja o Puchar obozu. MDP Łabowa, mimo zdobycia największej liczby punktów, jako gospodarze wydarzenia, zrzekli się udziału w walce o Puchar. Puchar zdobyty został przez MDP Podrzecze, którym serdecznie gratulujemy.